Hlavní obsah

Celníci zabavili v Brně padělky za více než 112 miliónů korun

Padělky za více než 112 miliónů korun zabavili v uplynulých dvou dnech celníci v tržnicích v Olomoucké ulici v Brně. V těchto areálech zkontrolovali 900 nebytových prostor. Zajistili 97 000 padělků nedovoleně označených logy a názvy známých firem.

Celníci zabavili v Brně padělky za více než 112 miliónů korun

Řek to mluvčí celníků Oto Ploch. Zátah byl podle něj jednou z největších akcí zaměřených na kontrolu stánkařů na jižní Moravě.

Zajištěné zboží zaplnilo přes 700 pytlů. V celních skladech skončilo velké množství textilu, obuvi, hodinek, hraček a parfémů. Celníci odhalili i pět důmyslných tajných úkrytů, v nichž byly tyto padělky uloženy. Zabavili také 30 motorových pil.

Poslední velký zátah se v Olomoucké ulici konal před třemi měsíci. Skončil zabavením zboží, jehož prodejem by držitelům ochranných známek vznikla škoda 115 miliónů korun. Tržnice v Olomoucké ulici patří k největším zařízením svého druhu na Moravě. Neslouží veřejnosti, ale stánkařům, kteří v nich nakupují zboží pro tržnice v Česku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků