Hlavní obsah
 

Auto srazilo na nábřeží v Praze ženu. Policie hledá svědky z videa, kteří dali první pomoc

Okolnosti vážné nehody, při které utrpěla zranění chodkyně, vyšetřují policisté v Praze. Řidič měl strhnout řízení kvůli ženě na přechodu pro chodce, srážce ale nakonec nezabránil. Střet zaznamenala bezpečnostní kamera a policie hledá svědky události, kteří poskytli ženě první pomoc.

 
Auto srazilo na nábřeží v Praze ženu. Policie hledá svědky z videa, kteří dali první pomoc

Nehoda se stala minulý týden v pondělí kolem 16.45 na Rohanském nábřeží u křižovatky s ulicí Šaldova ve směru k Těšnovskému tunelu.

Podle policie chtěl řidič osobního auta zabránit srážce s ženou, která šla po přechodu pro chodce, takže strhl řízení, načež vrazil do značky a nakonec auto zapíchl do plechového oplocení.

Svědci nehody poskytli sražené ženě první pomoc

Foto: Policie ČR

„Střetu s chodkyní přesto nezabránil. Žena utrpěla vážná zranění. Řidič jí na místě poskytl první pomoc a počkal na příjezd policie,” sdělila ve středu mluvčí policie Hana Křížová.

Nehoda se stala na Rohanském nábřeží v Praze

Foto: Policie ČR

Policisté nehodu dál vyšetřují a dosud se jim nepodařilo vyslechnout všechny svědky z místa nehody. Jedná se zejména o lidi, kteří viděli srážku, když kolem projížděli.

Na videozáznamu, který policie zveřejnila, jsou vidět, jak zastavili vozidla a utíkali pomoci ženě, která ležela bezvládně na zemi.

Srážku auta s chodkyní na Rohanském nábřeží v Praze zaznamenala bezpečnostní kamera

Foto: Policie ČR

„V případě, že byste se na záznamech poznali nebo jste byli přímo svědky této nehody, okamžitě prosím kontaktujte tísňovou linku 158 nebo se dostavte na kteroukoliv služebnu policie. Vaše svědectví může pomoci k objasnění vyšetřování,” dodala mluvčí.

Policie podrobnosti k vyšetřování nesdělila, stejně jako to, zda šla žena na červenou, čemuž nasvědčuje záběr z kamery.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků