Hlavní obsah

Anonym hrozil bombami v Praze i v Brně a zablokoval dopravu

Neznámý anonym zkomplikoval v pondělí odpoledne cestu domů mnoha Pražanům a Brňanům. Pohrozil bombami na umístěnými v prostorách pražského a brněnského hlavního nádraží. Byl proto přerušen provoz metra na trase C. Žádnou z ohlášených bomb se policistům nepodařilo najít.

Anonym hrozil bombami v Praze i v Brně a zablokoval dopravu

"V tuto chvíli neplánujeme, že bychom uzavřeli metro ve stanici Hlavního nádraží, ani nechceme zastavit vlakovou dopravu," řekla Novinkám kolem 18. hodiny, kdy měly bomby explodovat, Brožová s tím, že ani provoz na magistrále nebyl přerušen.

Bomby na brněnském hlavním nádraží oznámil anonymní hlas v mobilním telefonu krátce před 15:00 na linku tísňového volání 158. Oznámil, že v 17:00 explodují na nádraží tři bomby. Policie krátce poté celé nádraží uzavřela, vyklidila a začala ho prohlížet. Do 17:15 se nic nenašlo, řekl brněnský policejní mluvčí s tím, že po neznámém anonymovi pátrají kriminalisté.

Brněnský anonym volal i kvůli údajným bombám v Praze

Mluvčí doplnil, že asi hodinu po telefonátu se ozval anonym znovu. Opět volal z mobilního telefonu, tentokrát oznámil, že celkem pět bomb je umístěno v pražském metru.

Uložení bomb na pražském Hlavním nádraží oznámil anonym krátce po 15:30 na linku tísňového volání 112. Mluvčí pražské policie Eva Brožová řekla Novinkám, že na místo vyjeli policisté včetně pyrotechnika a policejního psa cvičeného na vyhledávání výbušnin. Zhruba na hodinu byl přerušen provoz na celé trase metra C, obnoven byl podle Brožové kolem 16:30.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků