Mičana za volantem fabie poznal kriminalista Jan Pleticha. Ten byl náhodným svědkem honičky, která se odehrála začátkem června. „Jsem si stoprocentně jistý, že auto řídil obžalovaný. Znám ho z minulosti, kdy jsem ho opakovaně řešil za jízdu pod vlivem pervitinu,“  prohlásil před soudem Pleticha.

Dodal, že vozidlo kolem něj projelo ve vzdálenosti asi tří metrů. „Všiml jsem si ho, už když se vyřítilo z průchodu pro pěší a cyklisty. Z toho důvodu jsem se také na něj zaměřil,“ pokračoval policista. Povědomé se mu zdálo jak samotné auto, tak i jeho registrační značka. „Chtěl jsem zjistit, kdo sedí za volantem. Bezpečně jsem poznal obžalovaného,“ dodal Pleticha.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Řidič ujíždějící před strážníky vjel i na místo, kde byly pivní slavnosti

Soud také přehrál záběry ze služebního vozidla městských strážníků, kteří fabii pronásledovali. Z nich je patrné, že se její řidič při průjezdu klatovskými ulicemi několikrát ocitl v protisměru a vjel také na místo, kde probíhaly pivní slavnosti. Na záznamu je vidět, že řidič sice v daném místě zpomalil a účastníci slavností tak měli dost času uskočit mu z cesty, nezastavil však. Projel pod železničním viaduktem, kam je také zákaz vjezdu, a ujel. [celá zpráva]

„Nikde není vidět, že jsem auto řídil já,“ prohlásil po zhlédnutí záznamu Mičan. Připustil jen, že je to jeho vozidlo. Na otázku samosoudce, komu ho tedy půjčil, sklopil hlavu a neodpověděl. V trestním rejstříku má Mičan tři záznamy za řízení pod vlivem omamných látek.

Hlavní líčení bude pokračovat výslechy svědků.