„Ve věci byl vydán trestní příkaz, který již nabyl právní moci. Obžalovaná byla odsouzena k trestu odnětí svobody v trvání 10 měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání dvou let,“ uvedla Jeřábková.

Podle soudu měla obžalovaná na svém facebookovém profilu Eva Braun (jméno milenky nacistického diktátora Adolfa Hitlera - pozn. red.) od roku 2013 do ledna 2017 mezi přáteli sdílet fotografie a texty s nacistickou tematikou.

Jednalo se o snímky Hitlera nebo o text zlehčující nacistickou rasovou politiku zároveň s vyobrazením nádvoří bývalého koncentračního tábora Terezín s nápisem „Arbeit macht frei“.

Soud ji dále uznal vinnou, že „nosila černou mikinu se symbolem ‚Landser‘, černé tričko se symbolem neonacismu Skinheads a hákový kříž na řetízku na krku, které ji charakterizují jako aktivní propagátorku nacismu a neonacismu.“

„Veřejně projevila sympatie k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a hlásajícímu rasovou, etnickou a národnostní zášť,“ uvedl soudce Pavel Kuděla.

Kandidovala do sněmovny

Dcera Muzikářové zmizela beze stopy 11. ledna zřejmě cestou do školy. Okamžitě se rozjela rozsáhlá pátrací akce v širokém okolí dívčina bydliště.

Pohřešovaná dvanáctiletá Michaela Patricie Muzikářová (na nejaktuálnější archivní fotografii) z Ústí nad Labem.

Pohřešovaná Michaela Patricie Muzikářová

FOTO: Policie ČR

Zvrat nepřinesla ani sebevražda hlavního podezřelého. Bývalý přítel matky Otakar S. se začátkem února oběsil v pronajatém bytě v Čeminech na Plzeňsku.

Policisté potom zaměřili svou pozornost na lokalitu v blízkosti silnice na trase Ústí – Plzeň, kde se podezřelý muž už dříve pokusil o sebevraždu. V noci na 17. ledna, když poslal matce Míši esemesku, že si chce vzít život, podle informací Práva spal opilý ve svém vozidle zaparkovaném u silnice. Policisté si tehdy na místo vyžádali asistenci záchranné služby, která muže odvezla na psychiatrii.

Do současnosti bylo veškeré pátrání po Míše Muzikářové neúspěšné a policie ji stále vede jako hledanou osobu.

Eva Muzikářová v roce 2010 neúspěšně kandidovala do Poslanecké sněmovny za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti.