"Dovolací soud shledal, že soudy prvního a druhého stupně hodnotily provedené důkazy ve shodě s jejich obsahem a nedopustily se excesu při jejich hodnocení," sdělila mluvčí krajského soudu Simona Pešková.

Tragédie se odehrála v rodinném domě, kde starší žena provozovala prostituci. Pachatel ji údajně nejdříve svázal provazem a poté ji začal bít. Použil tupý i sečný nástroj a útočil na hlavu. Nakonec ji škrtil vodítkem na psa.

Žena utrpěla řadu zranění včetně zlomenin a krvácení do mozku. Zemřela na místě. Motiv činu není známý. Kriminalisté Eliáše zadrželi až čtyři roky po činu.

Eliáš vinu od počátku popírá. Nejvyšší soud v prvním rozhodnutí uvedl, že Eliáš byl shledán vinným na základě nepřímých důkazů a s pomocí výpovědi svědka, u kterého nebyly splněny podmínky pro utajení totožnosti. Eliáš ovšem i poté dostal 13letý trest, například s poukazem na pachové stopy, na to, že se prokazatelně s prostitutkou znal a že trpí sexuální deviací.

Po odmítnutí dovolání zbývá Eliášovi jako poslední mimořádný opravný prostředek ústavní stížnost. Musel by v ní argumentovat porušením svých základních práv.