„Při jízdě z kopce dolů ve směru z Uherského Hradiště na Brno přejel kamión v pravotočivé zatáčce zatím z neznámých příčin do protisměru, vyjel mimo komunikaci a narazil do vzrostlého stromu. Po nárazu začalo vozidlo hořet, řidič na místě zemřel,“ uvedla Javoříková.

Silnice, která je hlavním tahem na Slovensko, byla kvůli vyšetřování a odstraňování následků nehody ještě několik hodin uzavřena, policie odkláněla dopravu v obou směrech na objízdné trasy.

Nehodu a následný požár na silnici v Buchlovských kopcích nepřežil řidič nákladního auta.

Požár kamiónu na silnici v Buchlovských kopcích

FOTO: HZS Zlínského kraje

„K hořícímu vozu vyjely celkem čtyři automobilové stříkačky. Kabina nákladního automobilu byla v době příjezdu hasičů z městysu Buchlovice celá v plamenech a požár se rozšířil i na návěs. Po uhašení požáru hasiči objevili v kabině vozu torzo lidského těla,“ uvedl Roman Žemlička. Dodal, že později ještě začal hořet strom, do kterého nákladní automobil narazil.

Nehodu a následný požár na silnici v Buchlovských kopcích nepřežil řidič nákladního auta.

FOTO: HZS Zlínského kraje

Ve Zlínském kraji jde podle dostupných informací o pátou smrtelnou dopravní nehodu, která se stala o letních prázdninách. V červenci nepřežil motocyklista střet s osobním vozem u Poličné na Vsetínsku, šestašedesátiletá řidička zahynula při srážce dvou osobních aut ve Fryštáku na Zlínsku a řidič osobního vozidla nepřežil střet s vlakem v Chropyni na Kroměřížsku. Začátkem srpna si vyžádala život i kolize dvou osobních aut u Jablůnky na Vsetínsku.