„Pozornosti všímavého občana neunikla skupinka osob, která v ulici Rezlerova, Praha 10 ničila osobní vozidlo. Celou událost proto oznámil na linku tísňového volání městské policie. Po oznámení operátor vyhledal událost na kamerovém systému a až do příjezdu hlídky městské policie celou situaci monitoroval,” uvedla v neděli mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Ve chvíli, kdy mladí lidé spatřili policejní hlídku, dali se na útěk a na výzvu policie, aby zastavili, nereagovali a dál utíkali přes areál školního hřiště k ulici Parmská. Strážníci je proto začali pronásledovat. Zanedlouho je nalezli schované ve křoví.

Při útěku se poranil o ostnatý drát

„Na otázku, zda někdo z nich zaparkované vozidlo poškodil, mladíci odpověděli, že společně vozidlo otevřeli a prohledali ho. Našli zde hever a kleště, kterými pak otevřeli kapotu. Poté si vylezli na střechu a dle jejich slov se na ní 'jen tak proskočili',” řekla mluvčí.

Při útěku před policií se jeden z mladíků poranil o ostnatý drát, kterým bylo oplocené školní hřiště. Na místo proto přijel vůz záchranné služby, který ho pak odvezl na ošetření do jedné z pražských nemocnic.

Majitele poničeného vozidla se strážníkům vyrozumět nepodařilo. Případem se nyní zabývají policisté.