Dahlgrena vzal do vazby soudce Městského soudu v Brně Michal Kabelík, který jednoznačně odmítl návrh Američanova advokáta Richarda Špíška na peněžitou kauci. Krajský soud by nyní mohl o stížnosti rozhodnout do dvou týdnů, téměř s jistotou lze ale dopředu říci, že Dahlgrenovu návrhu, aby byl stíhán na svobodě, nevyhoví.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Američana zatím ve vazbě zkoumají znalci, kteří by měli zjistit, jestli náhodou netrpí duševní nemocí. Vyšetřovatelé se také snaží zjistit, jaký byl motiv brutální vraždy.

Podle spisu totiž muž chladnokrevně zavraždil svou sestřenici, jejího manžela a dva syny, které postupně zabíjel tak, jak přicházeli domů. Jejich těla pak měl odtáhnout do garáže a následně měl založit požár, kterým se snažil čin maskovat. Po útoku na nic nečekal a odjel do Vídně, kde nasedl na letadlo do USA. Po příletu ho ale zadržela FBI.

I v USA byl ve vazbě, než jej Spojené státy vydaly do ČR.