Podrobnosti k případu zveřejnila policie ve středu odpoledne na tiskové konferenci.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Pětatřicetiletá Ukrajinka se živila podle kriminalistů jako prostitutka. Od 2. července měla nastoupit do veřejného domu ve Folmavě. S mužem se znala z domu v Praze 3, byl to její soused.

„I když jsme uveřejnili identikit, dostaly se k nám zpět jen tři ohlasy, které se týkaly jiných žen, jak jsme zjistili. Proto jsme požádali o pomoc Interpol a skutečně se nám ozvali kolegové, kteří našli shodu s otisky prstů naší oběti,“ popsal šéf pražské mordparty Josef Mareš cestu vedoucí ke zjištění totožnosti Ukrajinky.

Vyrobil si klíč

Pachatel podle policie přišel o práci, internet a PC hry, na kterých byl závislý. Začal proto tajně chodit hrát k Ukrajince. Do bytu se dostal klíčem, který si udělal, když ho žena poprosila, aby jí vyměnil zámek. Na začátku července pachatele ho jeho budoucí oběť přistihla. Dvojice se pohádala a muž posilněný vodkou ji ubodal. Druhý den jí oddělil hlavu a nohy od trupu a její ostatky vyhodil do okolních popelnic.

Policisté našli v třídírně tělo mrtvé ženy

Policisté před třídírnou v Praze 10, kde našli ostatky zavražděné ženy.

FOTO: policejnidenik.cz

Dosud netrestaný muž je nyní v cele. Přítelkyně podezřelého, která s ním bydlela ve vedlejším bytě, o ničem nevěděla.

Trup ženy byl nalezen 9. července ráno v třídírně odpadu v Praze 10, odpoledne přijali policisté oznámení o nálezu hlavy a nohou v třídírně v Praze 9. Pitva následně ukázala, že kousky těla patří asi 25leté ženě, která zemřela násilnou smrtí. Čas úmrtí detektivové původně stanovili na první červencový víkend. Zveřejnili zároveň identikit mrtvé a požádali občany o pomoc.

Další dva případy zůstávají nevyřešené  

Od loňska se stále prošetřuje případ, kdy bylo ve Vltavě nalezeno sedm částí ženského těla zabaleného v igelitových pytlích. Státní zastupitelství naposledy v květnu oznámilo, že se policii podařilo zjistit totožnost zemřelé. [celá zpráva]

Další případ vyšetřují kriminalisté od konce roku 2011. Na různých místech byly nalezeny rovněž části ženského těla. Před dvěma lety policisté dospěli k závěru, že patří ženě ze Slovenska. Pachatel dosud nebyl dopaden. Jestli má nynější nález souvislost se staršími vraždami, policie dosud nepotvrdila. [celá zpráva]

„Už ze způsobu provedení se nezdálo pravděpodobné, že by spolu tyto případy souvisely. A nyní to můžeme vyloučit,“ dodal šéf pražské mordparty.