„Jel jsem včera (v pondělí – pozn. red.) večer z Brna a za exitem v Bohunicích jsem uviděl auto v protisměru za svodidly, které jelo mým směrem. Okamžitě jsem na něj začal troubit, aby si uvědomil, co se děje. Jel celkem pomalu, tak 60–70 kilometrů za hodinu. Jel v rychlém pruhu, ale téměř nalepený na středová svodidla,“ popsal Právu Petr Drozen setkání s řidičem Renaultu Clio, který o několik minut později narazil do plně obsazeného Opelu Zafira se slovenskou poznávací značkou, ve kterém zabil dva mladé lidi.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Viděl jsem, že jede dál. Za chvíli už jsem slyšel jenom ránu, jak do něčeho narazil.svědek

„Okamžitě jsem volal i linku 158, a operační mi tam řekl, že přede mnou už volalo asi pět lidí, takže o tom vědí. Ještě několik minut jsem jel souběžně s tím autem a snažil jsem se aspoň problikávat, abych na něj upozornil lidi v protisměru, protože on se o to vůbec nesnažil. Podle mě to byl sebevrah – měl totiž hned několik příležitostí, kdy mohl odbočit na benzínku nebo parkoviště, ale vůbec si toho nevšímal a jel pořád dál,“ řekl Drozen.

Video

Smrtelná nehoda na D1. Zdroj: ČT 24

Policisté prý měli asi deset minut 

„Jestliže v době, kdy jsem volal já, už policisté o tom řidiči věděli a měli dost času na to, aby něco udělali. Neříkám, že měla vzletět helikoptéra nebo něco takového, ale minimálně v Rosicích je policejní služebna. Kdyby odtud poslali auto s majákem na dálnici, aby ho zastavili, nemuselo se tohle vůbec stát. Ten řidič jel opravdu dost pomalu, měli na to aspoň deset minut,“ povzdechl si Drozen.

Srážku dvou aut nepřežili tři lidé

Srážku dvou aut nepřežili tři lidé.

FOTO: HZS Jihomoravského kraje

Po několika kilometrech, které jel po boku renaultu, odbočil směrem domů na exitu u Rosic na 182. kilometru. „Ještě jsem zastavil na mostě nad dálnicí, abych viděl, jestli náhodou také nesjel a neotočil se, ale viděl jsem, že jede dál. Za chvíli už jsem slyšel jenom ránu, jak do něčeho narazil,“ dodal Drozen.

Byl to sebevrah?

Řidič tedy podle tohoto svědectví jel deset kilometrů nepříliš rychle v protisměru, než havaroval. „Myslím, že to byl sebevrah. Jinak si to neumím vysvětlit. Této tragédii šlo zabránit, někdo by za to měl nést odpovědnost,“ zakončil Drozen.

Srážku dvou aut nepřežili tři lidé

FOTO: HZS Jihomoravského kraje

„Vyšetřování případu si převzala kriminálka, prověřujeme i telefonáty na linku 158, které měly na tohoto řidiče upozorňovat,“ řekla Vedrová.

Tragédie se stala na 181. kilometru. Výsledkem srážky byli tři mrtví lidé. Na místě zahynuli řidič renaultu a spolujezdkyně z opelu, další žena zemřela po převozu do nemocnice. S těžkými zraněními skončili v nemocnici i další tři lidé z opelu. [celá zpráva]