Zajímavé ale je, že při ohledání havarované škodovky na místě havárie našli policisté klíčky v zapalování.

K nehodě, při níž zemřela spolujezdkyně z felicie a další čtyři lidé včetně jednoho policisty byli zraněni, došlo během pronásledování dvaatřicetiletého řidiče, který nezaplatil u čerpací stanice v Plzni-Křimicích. Nezastavila jej ani čerpadlářka, která se mu postavila do cesty.

Za vozidlem, kterému chyběly poznávací značky, se pustilo několik policejních hlídek. Řidič rychle odjížděl ve směru do centra města, pak to otočil směrem na Vejprnice. „Na okraji města dostal vlivem nepřiměřené rychlosti smyk, přejel do protisměru a čelně se srazil s protijedoucím Peugeotem 306,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Viník nehody bojuje o život 

Odmrštěná felicia ještě narazila do policejního vozu, který stál náhodou u krajnice. Hlídka, která škodovku pronásledovala, v té době na místě ještě nebyla.

Viník nehody skončil ve vážném stavu na anesteziologicko-resuscitačním oddělení plzeňské fakultní nemocnice. „Vyslechneme ho, až to umožní lékaři. Už jsme ale zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů obecného ohrožení a usmrcení z nedbalosti,“ podotkla Jiroušková. Zatím není ani jasné, zda měl řidič v krvi alkohol.

V peugeotu utrpěli středně těžká zranění dvaatřicetiletý muž a o dva roky starší žena. Nejlépe dopadl policista z nabouraného hlídkového vozu, který mohl být po ošetření na chirurgii propuštěn do domácího ošetření.