Vše se událo v polovině loňského července. Úroda meruněk byla loni velmi slabá, a tak není divu, že o oranžové plody na zahradě domu na Mlýnské ulici v Brně byl velký zájem.

„Řekl jsem sousedce, aby meruňky přestala sbírat, protože se o strom celý rok nijak nestarala, na rozdíl ode mě. Podle mého na meruňky proto neměla nárok, i když, kdyby se mě předem zeptala, tak bych ji samozřejmě nechal, aby si natrhala, kolik by potřebovala,“ popsal začátek konfliktu zbitý důchodce.

Žena se ale výzvou nikterak neřídila, takže soused nelenil a zavolal na linku 158. „Chtěla i s meruňkami odejít pryč, tak jsem jí řekl, že musí počkat na policii, a zastoupil jsem jí cestu. A v tu chvíli mě napadla,“ postěžoval si Kertesz.

Za ublížení na zdraví dostala Pawlasová osmiměsíční podmínku, s trestem se ale nesmířila a rozhodla se proti trestu odvolat. Prý si muž zranění způsobil sám a naopak ona je tou, kdo si z konfliktu odnesl pohmožděniny na ruce.

„Obžalovaná tvrdila, že poškozeného vůbec nenapadla, jenže ten před konfliktem neměl žádné zranění a po něm měl zlomený nos, jak potvrdili i policisté, kteří na místo dorazili bezprostředně poté. Žena dostala trest jen těsně nad spodní hranicí, hrozily jí až tři roky vězení. I poškozený měl ale řešit situaci jinak, nicméně násilím kvůli kýblu meruněk byla překročena míra,“ zhodnotil případ senát v čele s Halinou Černou.