Společně v minulosti přepadávali banky, běžně si mezi sebou půjčovali peníze. Osudovou noc měl ale Majer podle své výpovědi důvod kamaráda nenávidět. V nonstop baru uprostřed noci se údajně od svého známého dozvěděl, že mu je přítelkyně s šéfem kasina nevěrná.

Soud ale výpovědi Majera neuvěřil. Indicie totiž nasvědčovaly tomu, že čin byl pečlivě připraven a oba muži o všem moc dobře věděli. Kasino podle soudu trápily finanční problémy, po požáru mělo být navíc předloženo vyúčtování v souvislosti s chodem herny.

„Půjčil jsem si kanystr s benzínem a pistoli, vzal si kuklu a vydal se do herny. Tam jsem vypl pojistky a všem řekl, ať vypadnou. V kanceláři jsem založil požár a běžel pryč směrem k hotelu Continental,“ popsal u soudu Majer.

Paní soudkyně, nežil jsem v životě nejlíp, ale nejsem idiot, abych střílel po lidech.David Majer

Po chvíli si ale všiml, že za ním běží skupina mužů, kterou se rozhodl zastrašit dvěma výstřely do vzduchu. Majerův útěk skončil až u parkovacího domu Rychtářka, kde ho dopadli policisté.

Stejně incident popsala i barmanka kasina. Ve chvíli, kdy se brodila tmou, aby zkontrolovala pojistky, spatřila obrysy mužské postavy. „Někdo zakřičel, že má kuklu,“ uvedla. Všichni se prý domnívali, že se jedná o přepadení. O požáru se dozvěděli až po příjezdu policie.

Popáté za mříže

Podle státní zástupkyně se Majer dopustil trestných činů vydírání, poškození cizí věci, nedovoleného ozbrojování a výtržnictví, za které mu hrozilo osmileté vězení. Jeho jednání ale mohlo být klasifikováno i jako pokus o vraždu. V takovém případě by si odseděl mezi deseti až osmnácti lety. Škoda, kterou Majer požárem napáchal, činí dva milióny korun.

V minulosti byl Majer osmkrát trestán za krádeže, za mřížemi se ocitl čtyřikrát. Prostory věznice naposledy opustil před rokem. U soudu nezapomněl podotknout, že se vždy jednalo o nenásilnou trestnou činnost. „Paní soudkyně, nežil jsem v životě nejlíp, ale nejsem idiot, abych střílel po lidech,“ hájil se recidivista, který si v minulosti přivydělával na stavbách. S provozovatelem herny už jsou prý zase zadobře.