Rakouská policie uvedla, že ji o odeslané SMS informovali čeští kolegové. Mluvčí spolkového kriminálního úřadu Mario Hejl řekl: "Byli jsme českými kolegy informováni, že Američan poslal SMS, kde oznámil, že chce jet do Rakouska."

Kevinu Dahlgrenovi se podařilo na poslední chvíli odletět z vídeňského letiště, na seznam hledaných osob se dostal hned po odletu. Dostal se do Washingtonu, kde byl okamžitě zatčen.

Brutální čtyřnásobná vražda se stala ve středu večer v rodinném domě v Zatloukalově ulici v Brně-Ivanovicích. Motiv vražd není znám. Podle dostupných informací jsou oběti Dahlgrenovi příbuzní, a to místní učitelka, její manžel a dva synové. Chlapci mají být Dahlgrenovi bratranci.

Dům v Brně - Ivanovicích, kde byli zavražděni čtyři lidé.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Policie zatím neuvedla žádné podrobnosti k vyšetřování, ani věk zavražděných. Velký otazník visí nad tím, jak se celá událost v novém domě odehrála a co bylo jejím startovacím momentem.

Američan vyvraždil v Brně celou rodinu, zabíjel nožem
Vrah z Brna hledal na Moravě novou identitu a smysl života
Američana podezřelého z vraždy čtyř lidí v Brně chytili ve Washingtonu
Na palubě máte čtyřnásobného vraha z Brna, ale mlčte, dostala pokyn posádka letadla
Vrah z Brna měl před policií náskok, na útěku ale dělal chyby
Američané vyslechli vraha z Brna, ministerstvo doufá, že ho vydají

Dahlgren do Česka přijel zhruba před třemi týdny a po příjezdu hledal práci a nabízel se jako příležitostný učitel angličtiny.

Video

Jihomoravská policie ke čtyřnásobné vraždě v Brně. Záznam z pátku 24. května. Zdroj: Novinky.cz

USA zatím do ČR žádného svého občana nevydaly

Ministerstvo spravedlnosti věří, že americké úřady vydají Dahlgrena do ČR. Zatím je ve vazbě.

Ačkoliv výsledek extradičního (vydávacího) řízení nelze předjímat, ministerstvo spravedlnosti věří v úspěch a to i přesto, že doposud žádný americký občan do ČR vydán nebyl.

"Praxe a zkušenosti s USA jsou dobré. Samozřejmě nelze předjímat výsledek extradičního řízení v USA a rozhodování nezávislých amerických soudů," uvedl k pravděpodobnosti Dahlgrenova vydání Robert Schuster z tiskového odboru ministerstva spravedlnosti.