Autobus Mercedes Benz najel v odstavném pruhu zezadu do stojící dodávky Ford Tranzit. „Dodávku náraz odmrštil a vozidlo skončilo na svahu u komunikace převrácené na boku zhruba deset metrů od silnice a několik metrů pod úrovní vozovky. Autobus po střetu s dodávkou ještě narazil do středových svodidel a po zhruba 300 metrech se zastavil v odstavném pruhu,“ popsal nehodu mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

Věci z obou vozidel byly rozházeny po celé silnici.

Věci z obou vozidel byly rozházeny po celé silnici.

FOTO: HZS Jihomoravského kraje

„Řidič dodávky zastavil v odstavném pruhu z důvodu poruchy na vozidle, po chvíli do něj narazil autobus, jehož řidič se pravděpodobně plně nevěnoval řízení. Přesné příčiny nehody jsou ale předmětem vyšetřování,“ řekla Novinkám policejní mluvčí Andrea Straková.

V dodávce s rakouskou registrační značkou se zranila dvoučlenná turecká osádka. V polském linkovém autobusu, který jel na trase z Itálie do polské Gliwice a vezl 39 Poláků, čtyři Italy a čtyřčlennou osádku, byl zraněn jeden z řidičů. Na desítkách metrů komunikace zůstaly střepy a úlomky z havarovaných vozidel.

Autobus byl po nehodě odražen 300 metrů.

Autobus byl po nehodě odražen 300 metrů.

FOTO: HZS Jihomoravského kraje

K uvolnění vozovky byl povolán vyprošťovací automobil z Brna. Lidé z autobusu pokračovali v cestě náhradním autobusem. Úplný dopravní provoz se podařilo obnovit až po poledni.

Dodávka po nehodě s autobusem skončila v poli.

FOTO: HZS Jihomoravského kraje