„Byla to nehoda. Auto se rozjelo směrem, kterým nemělo. Je to neštěstí,“ byla jeho první slova do telefonu. Pak přislíbil, že další podrobnosti řekne na schůzce, kterou si s reportérem Práva domluvil.

Později si to rozmyslel, setkání zrušil s tím, že mu stačí poslat otázky emailem. Na ně však už nereagoval a nezvedal už ani telefon. I on byl podroben po zadržení dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní.

Policie v pátek večer předala státnímu zástupci podnět k tomu, aby na řidiče navrhl soudu vazbu. To Právu potvrdila mluvčí policie Martina Korandová. Už dopoledne 48 letého muže vyšetřovatel obvinil ze zločinu násilí proti orgánu veřejné moci, z přečinu poškozování cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to mu hrozí až 12 let vězení. V krvi měl 2,8 promile alkoholu. [celá zpráva]

Proč muž do areálu vjel, není jasné. Podle neoficiálních informací si jeho syn odpykává ve vězení desetiletý trest za vraždu kvůli urážkám souvisejícím s jeho homosexuální orientací. Trest mu ke konci září potvrdil Ústavní soud.