Ve čtvrtek policisté muže obvinili z šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí až tři roky vězení.

Právo o tom informovala mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová, podle které volal muž na tísňovou linku 158 dvakrát, poprvé po půl třetí odpoledne. Poté, co policisté dům prohledali, a uplynula dvouhodinová lhůta, v níž měla nálož explodovat, ukončili v 17.15 hodin zásah. V půl sedmé se anonym ozval znovu z jiné telefonní budky.

„Operační důstojník na místo, odkud pachatel z telefonní budky v Lidových sadech volal, poslal hlídku. Když na místo přijížděla, odjížděla zrovna tramvaj ze zastávky,“ popsala Knopová. Policisté proto na další zastávce do tramvaje nastoupili a zkontrolovali cestující, neboť předpokládali, že mezi nimi může být volající anonym.

„Sedmatřicetiletý muž z Liberce byl vyzván k prokázání totožnosti, když byl poté dotazován na výhružný telefon, doznal se, že on je tím telefonujícím,“ shrnula Knopová.

Motiv jeho jednání policisté zatím neupřesnili, ale vliv na jeho jednání mohl mít i alkohol. V jeho krvi policisté dechovou zkouškou naměřili 2,4 promile alkoholu. Kvůli telefonátu museli na místě kromě policejních psovodů zasahovat také hasiči a záchranáři.