Když se pečovatelka vrátila, byla dívka pod vodou. Kriminalisté nyní tuto zdravotnici obvinili z ublížení na zdraví z nedbalosti.

"Bylo vydáno sdělení obvinění z ublížení na zdraví z nedbalosti," řekla Nově mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková-Chvojková. Nova připomněla, že policie případ původně odložila, ale to se nelíbilo státnímu zástupci, který nařídil kauzu znovu prošetřit. Ředitel ústavu odmítl obvinění své podřízené komentovat, již dříve ale uvedl, že ústav nepochybil.

Podle rodiny mrtvé žena zemřela v důsledku hrubého zanedbání péče. Vedení ústavu ale už loni pochybení odmítlo. Otec klientky se o smrti dcery dozvěděl s jednodenním zpožděním. Vedení ústavu mu prý oznámilo, že zkolabovala. Z policejního spisu ale vyplynulo, že dívka zemřela na následky utonutí, uvedla Nova již loni.

Podle rodiny bylo divné i to, že jejich dcera měla po pitvě na čele velkou bouli a krevní sraženinu. Už dřív si navíc rodiče všimli dalších zranění na dceřině těle. Měli tudíž podezření, že ji týrala některá z klientek ústavu. To loni ředitel ústavu David Lepka popřel. Děvče ale podle Novy mělo na těle stopy po kousnutí a navíc na místech, kde se nemohla pokousat sama.