Na muže byly vydány tři evropské zatykače, v Německu mu hrozí 15 let vězení, v Rakousku 10 let a na Slovensku 12 let. Šest jeho českých a slovenských spolupachatelů už policie zadržela dříve, někteří byli již v Neměcku odsouzeni k 3 až 4letým trestům.

Společně vykrádali sklady a různé firmy, nejčastěji se zaměřovali na motocykly, elektroniku, sportovní potřeby a zahradní techniku, kterou následně distribuovali dál. „Po několika svých akcích zjistili, že je v prodejnách tolik zboží, že si na jeho převoz začali místo dodávek pronajímat kamióny,“ uvedla mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká.

Středeční zatčení hlavního organizátora se neobešlo bez problémů. „Při zatýkání kladl značný odpor a k jeho zadržení musely být použity donucovací prostředky,“ uvedla vedoucí odboru pátrání úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Božena Nosková. Muž podle ní dokonce poškodil vybavení policejní služebny a předstíral různé zdravotní a psychické problémy.

„Domníval se, že se tak vyhne vězení. Lékař však zranění či psychické problémy vyloučil a konstatoval, že je možná dobrým hercem, ale nikoli pacientem,“ dodala Nosková. V současné době podezřelý čeká v policejní cele na verdikt soudu, zda bude umístěn do předběžné vydávací vazby.