„Schytal jsem několik ran, nejhorší byla zhmožděnina nad pravým okem. Byl jsem pro jistotu u lékaře, ale naštěstí to není nic vážného,“ řekl Právu Vilímec.

Na agresorovi bylo podle Vilímce vidět, že už něco vypil. "Vůbec ho neznám, on mne ale poznal, věděl, že jsem politik ODS, a proto mne napadl,“ sdělil Vilímec. V prakticky liduprázdné ulici se poslanec alespoň částečně bránil deštníkem.

Pořád chtěl, ať si to vyřídíme jako chlap s chlapem, což jsem nechtěl.Vladislav Vilímec

"Byl velmi vulgární. Pořád chtěl, ať si to vyřídíme jako chlap s chlapem, což jsem nechtěl. Jednak nevím, jak by to dopadlo, byl fyzicky hodně zdatný, a hlavně - rvoucí se poslanec, to není dobrá reklama,“ poznamenal Vilímec, kterému se nakonec podařilo násilníka vmanipulovat na rušnější náměstí Republiky.

„Stále jsem se s ním snažil mluvit, to bylo asi to nejlepší, co se dalo dělat. Nakonec jsme se dohodli, že když mě nechá v klidu jít, nebudu to nikde hlásit,“ dodal poslanec.

Vilímec trestní oznámení nakonec skutečně nepodal. „Kdyby byla policie na místě, asi bych to oznámil. Ale nebyla a když se ukázalo, že zranění nejsou vážná, tak jsem to dál neřešil. Stejně by to skončilo maximálně jako nějaký přestupek,“ uvedl Vilímec.