"Můžeme potvrdit, že v souvislosti se zadržením spolupachatele F.P. byly zjištěny stopy krve. V žádném případě však nepatřily F.P. Komu patřily a kde byly přesně nalezeny, nebudeme komentovat," sdělila Zenklová.

Informaci o tom, že stopy krve patří údajnému pachateli loupeže Procházkovi, odvysílala ve středu večer televize Prima s odvoláním na informace detektiva, který na případu pracuje.

Procházkova údajného komplice zatkli policisté minulý týden v jeho bytě kdesi ve středních Čechách.

Zadržený muž byl přitom podle informací Práva Procházkovým dlouholetým kamarádem. Byl to právě on, kdo podle policie řídil dodávku, která téměř půl tuny bankovek ze sídla agentury G4S odvezla. V současné době je ve vazbě.

Pátrání po Procházkovi stále pokračuje, na starosti ho má speciální tým na policejním prezidiu, tzv. lovci lebek. Kromě Procházky mají v hledáčku např. i hledaného podnikatele Tomáše Pitra.Krádež, která zřejmě nemá v historii české kriminalistiky obdoby, se stala v žižkovském areálu agentury G4S, kde Procházka pracoval jako strážný. V sobotu 1. prosince ráno tam podle policie vjela dodávka maskovaná jako firemní vůz agentury , do které Procházka ukradené peníze naložil.