Proti loňskému roku jsou statistiky svátků nepříznivější - loni zemřel při nehodách 5. a 6. července jeden člověk. Experti to tehdy přičítali nově zavedenému bodovému systému.

Celkem se za tři dny stalo 965 nehod. V prvním svátečním dni uvádějí statistiky 372 nehod s třemi mrtvými, osmi raněnými těžce a 80 lehce. Ve druhém svátečním dni 271 nehod se čtyřmi mrtvými, 12 raněnými těžce a 50 lehce. V sobotu 322 nehod s třemi mrtvými, deseti raněnými těžce a 92 lehce.

Mezi oběťmi svátečních dní byla například dvaapadesátiletá řidička Renaultu, která v pátek na silnici u Březnice na Příbramsku dostala v pravotočivé zatáčce smyk. Srazila se s protijedoucí Hondou a na místě byla mrtvá.

Do celorepublikových statistik zasáhl v noci ze soboty na neděli i Karlovarský kraj s jedním mrtvým z dopravní nehody. [celá zpráva]

V sobotu v Praze zemřeli dva motorkáři

První dva ze čtyř volných dní byly v Praze bez smrtelných nehod. Sobota přinesla dva mrtvé motorkáře.

Na Podolském nábřeží zemřel při nehodě dvaadvacetiletý muž. Jel na motocyklu Honda směrem z centra zřejmě poměrně rychle. Když najel na obrubník, vymrštilo ho to na kovové zábradlí a byl na místě mrtev.

Tragicky skončila i nehoda, která se stala v Praze 9 v Újezdě nad Lesy. Řidič osobního vozu Seat Toledo zřejmě na křižovatce přehlédl motorkáře a začal odbočovat. Při střetu utrpěl šestnáctiletý řidič motocyklu těžká zranění a jeho stejně starý spolujezdec na místě zemřel. Řidič automobilu vyvázl bez zranění.