Hlavní obsah
Trutnovské kulturní a společenské centrum UFFO Foto: Vladislav Prouza, Právo

Trutnov chystá o víkendu vakcinační maraton, očkovat se bude i v noci

Společenské centrum UFFO v Trutnově se o víkendu změní v očkovací centrum. Vakcínu proti covidu zde zdravotníci z trutnovské nemocnice plánují aplikovat nepřetržitě od pátečních 18 do nedělních 20 hodin. Motivací k non-stop víkendové vakcinaci byla i letošní policejní uzavírka okresu Trutnov.

Trutnovské kulturní a společenské centrum UFFO Foto: Vladislav Prouza, Právo
Trutnov chystá o víkendu vakcinační maraton, očkovat se bude i v noci

„Cílem je naočkovat všechny zájemce o třetí dávku v regionu a získat i nové, zatím nerozhodnuté zájemce o první dávku. Předpokládáme, že bychom mohli naočkovat přibližně 1500 lidí. Zájem veřejnosti o vakcínu je aktuálně vysoký," očekává ředitel Oblastní nemocnice v Trutnově Miroslav Procházka.

Silným argumentem byla uzavírka okresu z poloviny letošního února. Volíme jakoukoliv možnost prevence, z nichž nejúčinnější se nyní jeví očkování.

Objekt UFFO v centru 30tisícového města zapůjčila pro padesátihodinové non-stop očkování trutnovská radnice. Těm, kdo využijí možnost noční vakcinace, slíbila dárek.

„Během noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli je navíc větší pravděpodobnost, že zájemci o vakcínu nebudou čekat," uvedla mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Očkovací maraton Trutnov naplánoval i přesto, že dnes zdaleka nepatří mezi covidem kriticky ohrožené regiony.

„Silným argumentem byla uzavírka okresu z poloviny letošního února. Volíme jakoukoliv možnost prevence, z nichž nejúčinnější se nyní jeví očkování. Uffo v průběhu letošního jara posloužilo jako testovací centrum a dnes půjde v rámci covidové prevence o očkovací,“ konstatoval místostarosta Trutnova Tomáš Eichler (Piráti).

Zimní policejní uzavírka okresu Trutnov.

Foto: Vladislav Prouza, Právo

„Vycházím z předpokladu, že lidé budou chtít mít o Vánocích od covidu klid,“ podotkl.

Policie musela na pokyn úřadů Trutnovsko začátkem letošního roku uzavřít. Důvodem byl enormní výskyt tehdy dominující britské mutace koronaviru, která Trutnovsko spolu s Chebem a Sokolovem zasáhla nejvíce ze všech regionů v republice.

Izolace postihla 118 tisíc obyvatel okresu Trutnov, kam až na jasně definované výjimky neměla proklouznout ani myš. Policisté rozbili kontrolní stanoviště na příjezdových silnicích, kde kontrovali i pasažéry veřejné dopravy.

Mezi covidem nejvíce zasažené okresy v Královéhradeckém kraji patří nyní Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou. Nákaza se nejméně vyskytuje na Trutnovsku a Náchodsku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků