Hlavní obsah

Přichází naděje, uvedl americký viceprezident a nechal se naočkovat

Americký viceprezident Mike Pence se v pátek ráno jako první vrcholný politik nechal očkovat koronavirovou vakcínou od firmy Pfizer. Společně se svou manželkou a šéfem zdravotnické služby Jeromem Adamsem tak učinil v přímém přenosu. Je to jeden z kroků, jimiž se Bílý dům snaží propagovat vakcinaci.

Přichází naděje, uvedl americký viceprezident a nechal se naočkovat

„Nic jsem necítil,“ uklidnil Pence diváky u televizních obrazovek. „Dnes jsme se tu sešli, abychom americkému lidu ukázali, že přichází naděje,“ dodal viceprezident, který den označil jako „opravdu inspirativní“.

Pence také dodal, že kromě Pfizeru je na cestě další vakcína od farmaceutické společnosti Moderna. Během vakcinace viceprezidenta a jeho manželky dokonce americký prezident Donald Trump na Twitter napsal, že Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) už vakcínu „drtivou většinou schválil“, nicméně FDA tak ještě neučinil.

V průběhu příštích dnů se zřejmě nechají očkovat další členové americké vlády. Donald Trump, který koronavirus prodělal v říjnu s mírnými příznaky, dosud neprozradil, zda se očkování zúčastní. Příští týden by naopak vakcínu měl dostat budoucí americký prezident Joe Biden, který ve svých 78 letech patří do rizikové skupiny (74letý Trump také – pozn. red.).

Spojené státy jsou nejhůře zasaženou zemí koronavirem na celém světě. Podle dat Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj viru Sars-CoV-2 dlouhodobě sleduje, zaznamenaly USA za poslední den 233 nových případů a 3270 úmrtí. Celkově se ve Spojených státech infikovalo 17 215 045 lidí a 310 801 jich zemřelo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků