Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Lidé a firmy ruší vánoční i silvestrovské večírky

Firmy, spolky, asociace a úřady ruší vánoční a silvestrovské večírky. Obávají se nejen eventuálního uzavření restaurací, mnozí mají strach z nákazy či správních postihů v případě účasti neočkovaných.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Hájek, ČTK
Lidé a firmy ruší vánoční i silvestrovské večírky

„V návaznosti na aktuální situaci jsme nuceni zrušit letošní vánoční večírek, který se měl uskutečnit 24. listopadu,“ rozeslala oznámení partnerům Asociace pro kapitálový trh. A podobných případů je po celé republice mnoho.

„Večírek si u nás rezervovalo asi třicet lidí z jednoho ministerstva. Minulý týden ale volala jejich sekretářka, že se ruší, protože jedenáct účastníků není očkováno, a tak to raději zruší,“ potvrdil Právu číšník z restaurace v pražských Vršovicích.

„Lidi jsou hodně nervózní, společnost se rozdělila. I když hospoda není soudce, abychom to tady řešili, a vše dodržujeme, tak ani nepotřebujeme kontroly na udání,“ podotkl číšník.

Smutně dodal, že se s ním rozloučili i stálí hosté: „Třeba manželé, co si sem zašli denně. Jenže manžel je očkovaný a paní z nějakých zdravotních důvodů být očkovaná nemůže.“

Možná zavřou

Už pětadvacet akcí, které se měly uskutečnit v prosinci, zrušily firmy a různé spolky restauraci U Berňáku v Olomouci. „Je to katastrofa. Zůstaly mi jen tři večírky. Také hostů je málo. Loučili se s námi štamgasti, neboť jsou neočkovaní. Tržby raketově letí dolů, zvažuji, že o Vánocích zavřu. Melu z posledního a nevím, zda vydržím do jara,“ řekl Právu provozovatel Tomáš Korčák.

Také v Ostravě firmy či skupiny lidí houfně odříkají večírky či společná setkání naplánovaná na závěr roku v restauracích. „Lidé to ruší plošně, nikdo nevyčkává,“ popsala manažerka restaurace a hotelu Třebovický mlýn Martina Bečicová. Stejná situace panuje i v ostravském Zámku Zábřeh a hotelu City City. „Vánoční hromadné akce firmy ruší,“ potvrdil Právu provozovatel Radovan Koudelka.

Jedna firma za druhou odhlašuje večírky v plzeňské restauraci Saloon Roudná. „Z pětadvaceti už jich zbyla polovina. Menší podniky zatím vyčkávají, velké společnosti akce ruší,“ uvedla manažerka restaurace Vendula Kaasová. „Obáváme se, že přijdou tvrdší restrikce a vláda úplně zruší hromadné akce. Jsme v obrovské nejistotě,“ dodala.

„Firmy ani skupiny přátel už dopředu příliš vánočních večírků ani neobjednávaly. A ti, co ano, tak je postupně ruší,“ vypověděl také provozovatel karlovarské restaurace U Břízků Jiří Březina.

Oproti tomu Plzeňský Prazdroj hlásí na předvánoční období desítky rezervací, přičemž většina firem je zatím nestornovala.

Rušení akcí už zaznamenávají i v třebíčské pivnici Jak Jinak Pub. Naopak relativně dobrý výhled zatím mají v restauraci Bowling U Kmotra v Třebíči. „Časté jsou rezervace od personálu nemocnice, tam jsou skoro všichni očkovaní,“ sdělila zdejší obsluha.

Jedna firma dodávající komponenty do mladoboleslavské automobilky vánoční setkání rovnou zrušila. „Na oddělení jsme se ale domluvili, že se i tak sejdeme sami. Sice nás bude míň, ale tradici chceme dodržet,“ uvedla Martina N. z tohoto podniku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků