Hlavní obsah
 

Červený kříž nabírá dobrovolníky. Už je jich přes dva tisíce

Český červený kříž se aktivně zapojil do pomoci potřebným a momentálně disponuje více než dvěma tisíci dobrovolníků, kteří jsou připraveni pomáhat potřebným, ať už s drobným nákupem nebo vyvenčením psa.

 
Červený kříž nabírá dobrovolníky. Už je jich přes dva tisíce

Před pražským magistrátem vyrostly registrační stany, kam se mohou dobrovolníci přijít zaregistrovat.

„Nejprve se musí ale přihlásit v systému na www.pomahamepraze.cz, my jim pak pošleme elektronickou pozvánku, aby se dostavili osobně, abychom mohli ověřit jejich identitu a zároveň je vybavit ochrannými pomůckami a také návodem, jak mají pomáhat,“ popsal Novinkám krizový manažer Richard Smejkal s tím, že všichni dobrovolníci procházejí instruktáží, jak si správně mýt ruce nebo nasazovat roušku.

Reakční doba do pěti minut

„Ve chvíli, kdy je ověřena totožnost, dostanou kartičku magistrátu s vyznačením jejich jména a údajů osobních, aby kdykoliv byla tato osoba ověřitelná, dostanou ochranné pomůcky a přístup do aplikace. Aplikaci si stáhnou do mobilního telefonu a v tu chvíli my jsme s nimi v kontaktu přes toto distanční medium a oni už potom jenom čekají na zprávu v místě, kde se zrovna nacházejí, že je nějaká potřeba a oni mohou odpovědí přes aplikaci říci ano, já jsem nejblíže a jsem teď disponibilní, jsem teď připraven pomáhat,“ vysvětlil Smejkal.

Dobrovolnické stany Českého červeného kříže před pražským magistrátem.

Foto: Novinky

Pak už to běží jako na drátkách. Dobrovolník se propojí s osobou v nouzi a do pěti minut je celá akce uzavřena. Průměrná reakční doba bývá pod pět minut.

Volný čas

Většina lidí má při home office více času, a tak ho chtějí zužitkovat právě k pomoci druhým.

„Já práci sice mám, jsem doma na home office, každopádně máme takový volnější režim, jsem víceméně závislá na tom, kdy mi přijde nějaký e-mail, a mám spoustu volného času, tak jsem si říkala, že by bylo dobré to nějak zužitkovat,“ řekla Novinkám jedna z dobrovolnic, která je ochotná někomu dojít na nákup nebo i vyvenčit pejska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků