Hlavní obsah
Ivana Dvořáková z Firemní komunikace Kaufland ČR předává trenažer Jiřímu Kříži, primáři Spinální jednotky v Motole a jejich pacientům

Příběhy, z nichž mrazí. Díky trenažérům mají naději na lepší život

Ochrnul, když se topil v bazénu. Poranila se, aby na lyžích zachránila syna. Oba mají jedno společné – navzdory drsné nepřízni osudu a tělesnému handicapu se nevzdali. Sportují dál. Pro rozvoj kondice ale potřebují speciální rehabilitační trenažéry.

Ivana Dvořáková z Firemní komunikace Kaufland ČR předává trenažer Jiřímu Kříži, primáři Spinální jednotky v Motole a jejich pacientům
Příběhy, z nichž mrazí. Díky trenažérům mají naději na lepší život

Češi už mnohokrát ukázali, že si navzájem umí pomáhat. Zákazníci Kauflandu se na takový trenažér složili desítkám lidí s nezlomnou vůlí. „Uspořádali jsme speciální vánoční sbírku a spolu s našimi zákazníky vybrali 4,7 milionů Kč. Díky nim jsme pomohli 48 jednotlivcům a organizacím zakoupit speciální trenažéry,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

Zákazníci přispěli na handicapované spoluobčany přímo ze svého regionu prostřednictvím sbírky, jejíž výtěžek poté společnost proměnila právě v rehabilitační trenažéry. Speciální sportovní stroje simulují jízdu na běžkách, pádlování nebo veslování. Je to rehabilitační novinka, která lidem s poraněním míchy pomáhá posilovat horní část těla, a ulehčuje jejich další sportovní aktivity.

„Vánoční sbírka probíhala v období od 26. listopadu do 9. prosince 2018. Zákazníci mohli na všech prodejnách Kaufland zakoupit vánoční samolepky v hodnotě 30 Kč. Mezi obdarovanými jsou všechny spinální jednoty v nemocnicích, Centrum Paraple, Rehabilitační centrum Kladruby a samozřejmě také jednotlivci se silnými příběhy,“ vysvětluje Renata Maierl.

Trenažer umožňuje simulaci jízdy na běžkách, pádlování nebo veslování.

Jedním z nových držitelů speciálního trenažéru od Kauflandu je majitel pěti paralympijských medailí a mistr světa v plavání Jan Povýšil, který ochrnul už v patnácti letech. Po jízdě na tobogánu se začal topit a nikdo si toho dlouho nevšimnul. Prožil klinickou smrt a jen zázrakem nedošlo po dlouhých minutách oživování k poškození mozku. Přestože se doživotně vozíčku nezbaví, dokáže lámat rekordy především ve vodě, v prostředí, které mu tehdy tolik ublížilo.

Silný příběh se šťastným koncem si prohlédněte ZDE

Video: Kaufland Česká republika v.o.s.

Kateřina Šimonková, bývala juniorská reprezentantka v cyklistice, zase trenažér od Kauflandu využije při přípravě na sezónu. Na vozík je upoutaná potom, co na zledovatělé sjezdovce na lyžích zachránila malého syna. Kdyby ho nezastavila vlastním tělem, narazil by do plotu a vše mohlo skočit tragicky. Kateřina se navzdory těžkému zranění vrátila k cyklistice a aktivně závodí. Její životní příběh je jasným důkazem, že i s handicapem se dá plnohodnotně žít, a to nejen sportem – loni se jí totiž narodilo další dítě.

Velký dík patří především zaměstnancům a zákazníkům společnosti Kaufland. Společně splnili sen mnoha lidem po celé naší zemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků