Hlavní obsah
Společnost McDonald's dováží jídlo sestřičkám a lékařům do tří nemocnic v Česku. Foto: McDonald’s

McDonald’s děkuje všem, kteří bojují proti koronaviru. Zdravotníkům zdarma dováží jídlo

Společnost McDonald’s v této nelehké době podporuje hrdiny posledních dní. Restaurační řetězec vybraným nemocnicím dováží bezplatně jídlo, u okénka McDrive nabízí všem členům záchranných složek nápoje zdarma a přispěl také na lékařské vybavení.

Společnost McDonald's dováží jídlo sestřičkám a lékařům do tří nemocnic v Česku. Foto: McDonald’s
McDonald’s děkuje všem, kteří bojují proti koronaviru. Zdravotníkům zdarma dováží jídlo

„Vážíme si všech, kteří v posledních dnech bojují o životy pacientů, testují nemocné, případně dohlíží na to, aby nákaza postupovala co nejpomaleji. Všem bychom rádi touto cestou poděkovali. Je pro nás samozřejmostí také přiložit ruku k dílu a pomoci způsobem, jaký je nám nejbližší. Tedy poskytnutím jídla a v neposlední řadě také penězi,“ říká Tomasz Rogacz ředitel společnosti McDonald’s v Česku a na Slovensku.

 Nápoje zdarma, jídlo až do nemocnic

Společnost McDonald’s v polovině března začala nabízet příslušníkům všech záchranných složek kávu nebo jakýkoliv nápoj zdarma, a to přes svá okénka McDrive. U toho ale pomoc nejvytíženějším lidem v boji s koronavirem neskončila.
Lékaři a zdravotní sestry starající se o pacienty nakažené koronavirem v některých případech nemají ani čas pořádně se najíst. Proto se McDonald’s rozhodl, že se postará o stravování ve třech specializovaných pracovištích, navíc zcela zdarma. Každý den tak COVID týmům od 23. března rozváží večeře do Nemocnice Na Bulovce, snídaně do Nemocnice Na Homolce a obědy do Fakultní nemocnice u Svaté Anny v Brně.

Kromě toho se také McDonald’s se svou službou McDelivery zúčastnil jako hlavní partner charitativního turnaje Entropiq Charity FIFA Cup a přispěl částkou 50 tisíc korun. Dohromady se podařilo vysbírat 175 987 korun. Tato částka putovala na konto Nemocnice na Bulovce, kde finance využijí k nákupu plicních ventilátorů nebo na další potřebné vybavení. McDonald’s mimo jiné přispěl svojí zásobou jogurtů, šunky a syrových vajec do potravinové banky.
Bezpečnost na prvním místě

McDonald’s již od počátku šíření onemocnění COVID-19 zpřísnil ve svých českých provozovnách celou řadu hygienických opatření týkajících se častější desinfekce rukou a dotýkaných povrchů v rámci kuchyně a co nejmenšího kontaktu při výdeji jídla přes okénko. Při práci s potravinovými surovinami pak platí striktní hygiena rukou v pravidelných intervalech a k dispozici mají zaměstnanci také jednorázové rukavice.

Zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců a zákazníků je pro nás hlavní prioritou. Jsme proto rádi, že se nám navzdory složité situaci na trhu s ochrannými pomůckami podařilo hned v začátcích společnými silami opatřit pro naše zaměstnance ve výdejovém i restauračním provozu dostatečné množství roušek,“ říká Zuzana Svobodová, ředitelka PR a komunikace McDonald’s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků