Podle bankéřky ČSOB Lady Moravcové ale stále více lidí přichází na to, že by jejich peníze mohly přinášet mnohem více. „Pak už jen stačí překonat strach z rizika,“ popisuje. Měl ho i Michal Szarvas z Českých Budějovic. Myšlenka vydělat víc ho nejdřív ani nenapadla. Vše změnila až jeho bankéřka, Lada Moravcová. Telefon, schůzka, konzultace. Zájem klienta lépe zhodnotit peníze. Nakonec se to rozhodl zkusit. S podílovými fondy se mu otevřel zcela nový svět.

Bankéřka Lada Moravcová

„Na začátku určitě obavy byly. Proto jsme se s bankéřkou dohodli, že do fondů půjde jen část prostředků a zbytek dáme na spořicí účet,“ popisuje svůj první krok do světa investování pan Szarvas. Nedůvěra k fondům se v něm definitivně zlomila v momentě, kdy mu jeho první investice začala vydělávat.

Obavy z investic do podílových fondů pramení i z nedostatečné znalosti. „Nejsem nijak zběhlý ve finančních trzích. Ale nechávám si od bankéřky vše důkladně vysvětlit,“ říká Michal Szarvas. Důležité je, aby bankéř zájemce o investice informoval nejen o příležitostech, ale i o úskalích. „Klientům neukazuji jen klady. Musí si být vědomi rizika, které podstupují. Na druhé straně zdůrazňuji, že investice do našich fondů nejsou hazard a rizika jsou omezována v rámci investiční politiky daného fondu. Odměnou jsou jim pak zajímavé výnosy,“ uzavírá Lada Moravcová z ČSOB.

Pokud s investicemi nemáte zkušenosti, ale přemýšlíte o zajímavém zhodnocení, vyzkoušejte Duo Profit od ČSOB. Kombinuje spořicí účet s výhodným úročením a investice do podílových fondů. Peníze na spořicím účtu se úročí zvýhodněnou sazbou až 1,7 % a jsou kdykoliv volně k dispozici. Jakou část peněz si dáte právě na spořicí účet a jakou investujete do podílových fondů, si zvolíte sami.

Upozornění:

Podrobné informace o produktu ČSOB Duo Profit získáte v pobočkách ČSOB. Návratnost investované částky není zaručena, hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat. Tento materiál má pouze informační charakter a nejedná se o nabídku ani veřejnou nabídku.