Hlavní obsah
Rosnice siná a danaus východní Foto: Profimedia.cz

Žába s motýlem zapózovali fotografovi

Fotografovi na volné noze Kuritu Afsheenovi se povedlo zachytit unikátní setkání dvou odlišných živočišných druhů. Na zahradě za jeho domem v Tangerang Baten na Jávě se motýl rozhodl usadit na hlavě žáby. Té to vůbec nevadilo a pohotový fotograf z Indonésie toto nevšední setkání zvěčnil.

Rosnice siná a danaus východní Foto: Profimedia.cz
Žába s motýlem zapózovali fotografovi

„Myslím, že je to příběh motýla, který chce být s žábou kamarád,“ popsal své fotografie s nadsázkou Afsheen. Zhruba hodinu strávil fotografováním rosnice siné, která se vyskytuje převážně na severu Austrálie a na Nové Guineji.

Žába se motýlem nenechala vyvést z míry.

Foto: Profimedia.cz

Fotografii žáby na malé větévce zhruba metr nad zemí by zřejmě ocenili jenom zoologičtí nadšenci, kdyby však nepřilétl motýl, přesněji danaus východní, a bez okolků se nezačal kolem žáby ochomýtat.

Chvíle na odpočinek

Foto: Profimedia.cz

Nakonec se uvelebil žábě na hlavě a oba živočichové setrvali chvíli nehnutě, než si zase šli (letěli) po svých. Celé setkání podle fotografa trvalo zhruba deset minut.

Motýl na žábě seděl několik minut, než to oba živočichy přestalo bavit.

Foto: Profimedia.cz

Rosnice siná je žába, která dorůstá délky zhruba deseti centimetrů a vyskytuje se převážně v zalesněných vlhkých tropických oblastech. Je velice přizpůsobivá a nedělá jí problém žít i poblíž lidských sídel. Danaus východní má raději sušší místa a je rozšířen od Afriky až po Tichomoří.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků