Hlavní obsah
 

Vyděšený divočák uvízl v Číně na prosklené lávce

Prosklené lávky a mosty jsou v Číně stále hitem, i když se v poslední době začínají zavírat. Pohled od hlubin však neděsí pouze turisty, ale i zvířata, když se na lávku omylem dostanou. To byl i případ kance, kterého minulou sobotu objevili turisté v provincii Če-ťiang.

 
Vyděšený divočák uvízl v Číně na prosklené lávce

Vyděšený divočák, který spadl z útesu nad prosklenou lávkou, si turistů příliš nevšímal. Zoufale se držel u skály, kde podlaha lávky nebyla průhledná. V některých místech však nebylo nic víc než průhledné sklo a přes to už se zvíře zírající do sedmdesátimetrové hloubky neodvážilo.

Turisté okamžitě informovali správce turistické atrakce a následně i asistovali při odchytu zvířete. Divočáka ochránci přenesli na pevnou zem, kde zvíře ošetřili. Utrpělo zranění na levé noze, způsobené právě pádem ze skály.

Více než 45 kilogramů vážící zvíře bylo převezeno do nedalekého útulku pro divoká zvířata, kde se z pádu bude zotavovat.

Po celé Číně stojí na 2300 prosklených vyhlídek, mostů či lávek. Řada z nich se ale potýká s bezpečnostními problémy. Divokému praseti však velice pravděpodobně zachránila život.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků