Hlavní obsah
Donald Trump není zrovna ztělesněním rozvážně meditujícího člověka Foto: John Raoux, ČTK/AP

V Číně prodávají sochu Buddhy s Trumpovou hlavou

Donald Trump zrovna nepředstavuje ztělesnění klidu. Přesto se dočkal své sochy v meditační podobě, kde připomíná Buddhu. Ztvárnil ho tak jeden čínský výrobce nábytku.

Donald Trump není zrovna ztělesněním rozvážně meditujícího člověka Foto: John Raoux, ČTK/AP
V Číně prodávají sochu Buddhy s Trumpovou hlavou

Socha Donalda Trumpa v podobě sedícího Buddhy se objevila na čínské internetové obchodní síti Taobao. Malá verze sošky měří 16 cm a je k mání za 999 čínských juanů (necelých 3 500 korun), 46centimetrová verze už stojí 3 999 juanů, tedy 13 500 korun.

Podle výrobce meditující Trumpova soška vyjadřuje skutečnost, že má nyní 74letý politik daleko více času na přemýšlení a rozjímání poté, co se z Bílého domu odebral do svého útočiště na Floridě.

Donald J. Trump's buddha statue

Posted by Grimnir Yaaghi on Friday, March 12, 2021

Prodejce podle čínského listu Global Times už prodal desítky z celkové stovky vyrobených soch. Obchodní heslo, které u toho muž z města Sia-men v provincii Fu-ťien razí, zní: „Udělejte svou společnost zase skvělou!“

Není v tom politika, tvrdí výrobce

Trump jako motiv umění prodávaného na internetové sítí Taobao není žádným nováčkem. Od roku 2016 se podle statistik sítě na webu objevila více než miliarda produktů s tváří bývalého amerického prezidenta. Uživatelé si mohli koupit ponožky, sošky, klobouky a řadu dalších suvenýrů.

A zřejmě úspěch bude mít i soška meditujícího Trumpa. Sám výrobce ovšem tvrdí, že se nejedná o nic politického. „Mělo by se jednat o připomínku, že bez ohledu na to, kam spadáme v politickém spektru, by nám to nemělo bránit se společně zasmát,“ tvrdí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků