Hlavní obsah

S pašeráky drog se potopila loď. Zachránila je tuna kokainu

Chytání pašeráků drog na moři je většinou obtížné, tentokrát se však kolumbijské pobřežní stráži podařilo vytáhnout je i s drogami z vody. Pašerákům se totiž loď naložená více než tunou kokainu potopila. Balíky s drogami se ale udržely na hladině a na nich si tři pašeráci zachránili alespoň holé životy.

S pašeráky drog se potopila loď. Zachránila je tuna kokainu

Člun plně naložený drogami se potopil poté, co ho v sobotu spláchla enormně velká vlna. Na palubě byli v tu dobu čtyři muži. Třem z nich se podařilo zachytit drog plovoucích na hladině a čekali na to, až si jich někdo všimne.

Stalo se tak po více než sedmi hodinách, kdy na ně narazil člun pobřežní hlídky. „Člun připlul blíž a objevil tři muže plovoucí na balíčcích, které nápadně připomínaly balíčky drog,“ uvedl kapitán Jorge Maldonado z kolumbijské protidrogové jednotky.

Testy následně potvrdily, že se opravdu jedná o drogy, konkrétně o kokain. V balíčcích ho bylo 1,2 tuny. Muži byli zatčeni a obviněni z pašeráctví. „Pravděpodobně mířili někam do Střední Ameriky,“ uvedl Maldonado.

Dodal, že úřady stále pátrají po čtvrtém muži. Pokud však neměl k dispozici další zásoby drog nebo cokoliv jiného, na čem by mohl plavat, je šance na jeho záchranu mizivá. Místní vody navíc dle Maldonada obývá velké množství žraloků.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků