Hlavní obsah
 

Problém zaklesnutých jelenců vyřešil až hajný ostrostřelec

Občas hajný potřebuje ostrou mušku i v případech, kdy neprovádí odstřel. Ví to i hajní z amerického Kansasu, které minulý čtvrtek přivolal lovec s lukem. Objevil totiž dva jelence běloocasé zakleslé v sobě parohy. Jeden z přivolaných hajných nakonec pistolí odstřelil jednomu z jelenců parohy a zvířata tak byla vysvobozena.

 
Problém zaklesnutých jelenců vyřešil až hajný ostrostřelec

Zakleslé jelence běloocasé (někdy se jim též říká jelenci nebo jeleni viržinští) nahlásil lovec minulý čtvrtek po půl třetí místního času v okrese Jackson. Na místo se okamžitě vypravili dva správci, jenže zvířata nebyla nikde k nalezení.

Proto hajní informovali majitele pozemku a pustili se do prohledávání terénu. Nakonec obě zvířata našli. Hajní netušili, jak dlouho už jsou v sobě zvířata zaklesnutá parohy, ale měla ještě dost energie na to, aby mohla ublížit sobě i těm, kteří by se k nim přiblížili.

Kdyby ovšem nezasáhli, jelenovci by mohli dost pravděpodobně pojít nepěknou smrtí. Proto se problém rozhodl vyřešit razantněji. Na jelence se mu podařilo hodit plachtu a vystresovaná zvířata se na chvíli zklidnila. Toho muž využil, vytáhl pistoli a jedinou ranou jelence osvobodil.

Paroží zapraskalo a jelenovci se rozprchli každý na jinou stranu. Řada podobných případů končí tragičtěji. Pro jelenovité podobné zaklesnutí parohy končí nezřídka krutou smrtí jednoho nebo obou zvířat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků