Hlavní obsah
 

Opice uvízly na pustém ostrově a zalíbilo se jim tam. Zachránci je lákají na banány

Ve střední Indii probíhá velká záchranná operace. Voda odřízla stovku hulmanů od pevniny. Potíž je, že si opice zvykly na vzornou péči místních rybářů a ze svého vězení se jim zpět na svobodu do volné přírody moc nechce.

 
Opice uvízly na pustém ostrově a zalíbilo se jim tam. Zachránci je lákají na banány

Indické úřady ve středu zahájily operaci, která vede k evakuaci stovky hulmanů posvátných. Ti uvízli na pustém ostrůvku ve vodní nádrži Duhwa v severní části okresu Bastar ve státě Čhattísgarh, který leží v centrální části Indie.

Monzun, který v této oblasti panuje, změnil suchý kopec na ostrov. A tím i po dobu dvou měsíců uvěznil tlupu opic. Stovku hulmanů záchranáři plánují evakuovat pomocí 300 metrů dlouhého bambusového mostu, který ostrůvek spojí s břehem nádrže.

Doposud se o to, aby opice přežily, starali místní rybáři, kteří jim vozili ovoce, zeleninu či sušenky. Právě jeden z nich se 15. listopadu obrátil na federální úřady, aby situaci vyřešily.

Opicím se ale podle místních médií příliš z ostrova nechce. Přestože bambusový most se podle serveru The Times of India už podařilo zbudovat, zatím hulmani s jeho použitím váhají. Zřejmě jim i díky příkladné péči místních obyvatel na ostrově nic nechybělo. Záchranáři tak musí opice uplácet banány, aby je na most vylákali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků