Hlavní obsah
 

Máte navíc podprsenku nebo kalhotky? Francouzský farmář pro ně má netradiční využití

Zakopávat nepoužité bavlněné spodní prádlo na zahradě je zvláštní. Ještě pozoruhodnější je ovšem radost, když je vykopete po dvou měsících a zjistíte, že se prakticky celé rozložilo. Přesně takovou měl francouzský farmář, když 9. června na svém pšeničném poli objevil pečlivě zakopané spodní prádlo v pokročilém stadiu rozkladu.

 
Máte navíc podprsenku nebo kalhotky? Francouzský farmář pro ně má netradiční využití

Před dvěma měsíci farmář Jerome Leduc zakopal dvoje bílé bavlněné trenýrky do země, aby zjistil, jak zdravá je půda na jeho poli. A test dopadl na výbornou. Brouci, žížaly a červi rozebrali spodní prádlo na kousky.

Tento experiment by měl podle ekologů dokázat, jak je půda zdravá. Když se bavlněné spodní prádlo rozloží, znamená to, že je země v dobré kondici.

Když z trenek zbudou jenom tanga

„Byl to docela šok, myslel jsem si, že z těch trenek zbyde něco víc, teď jsou z nich sotva tanga,“ řekl farmář Jerome Leduc agentuře Reuters.

Pro využívání právě spodního prádla k testování půdy existuje dobrý důvod. Elastický pásek, na kterém bývají trenky, ale i kalhotky a sportovní podprsenky uchyceny, se totiž nerozloží. Díky tomu se dá i po dvou měsících prádlo opět najít.

Experiment zorganizovala francouzská ekologická organizace Ademe, která se snaží podporovat zelenou energii a ekologičtější využívání přírodních zdrojů. Farmář Leduc je členem této organizace a společně s ní propaguje zemědělství, které bude více dbát o zachování půdy v dobré kondici. Toho chce dosáhnout rozmanitým výsevem rostlin a takovým způsobem orby, který bude ohleduplný k živočichům pod povrchem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků