Hlavní obsah

Máte navíc podprsenku nebo kalhotky? Francouzský farmář pro ně má netradiční využití

12. 6. 2020, 5:28
Novinky, pal

Zakopávat nepoužité bavlněné spodní prádlo na zahradě je zvláštní. Ještě pozoruhodnější je ovšem radost, když je vykopete po dvou měsících a zjistíte, že se prakticky celé rozložilo. Přesně takovou měl francouzský farmář, když 9. června na svém pšeničném poli objevil pečlivě zakopané spodní prádlo v pokročilém stadiu rozkladu.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Francouzský farmář sází do země spodní prádloVideo: Reuters

 
Článek

Před dvěma měsíci farmář Jerome Leduc zakopal dvoje bílé bavlněné trenýrky do země, aby zjistil, jak zdravá je půda na jeho poli. A test dopadl na výbornou. Brouci, žížaly a červi rozebrali spodní prádlo na kousky.

Běloruský farmář si vyrobil Audi 40. Pohon má jednoho koně

AutoMoto

Tento experiment by měl podle ekologů dokázat, jak je půda zdravá. Když se bavlněné spodní prádlo rozloží, znamená to, že je země v dobré kondici.

Když z trenek zbudou jenom tanga

„Byl to docela šok, myslel jsem si, že z těch trenek zbyde něco víc, teď jsou z nich sotva tanga,“ řekl farmář Jerome Leduc agentuře Reuters.

Pro využívání právě spodního prádla k testování půdy existuje dobrý důvod. Elastický pásek, na kterém bývají trenky, ale i kalhotky a sportovní podprsenky uchyceny, se totiž nerozloží. Díky tomu se dá i po dvou měsících prádlo opět najít.

Sucho v Česku je už vidět i z vesmíru

Věda a školy

Experiment zorganizovala francouzská ekologická organizace Ademe, která se snaží podporovat zelenou energii a ekologičtější využívání přírodních zdrojů. Farmář Leduc je členem této organizace a společně s ní propaguje zemědělství, které bude více dbát o zachování půdy v dobré kondici. Toho chce dosáhnout rozmanitým výsevem rostlin a takovým způsobem orby, který bude ohleduplný k živočichům pod povrchem.

Reklama

Výběr článků