Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Konečně se dočkali. Po 38 letech sázení vyhráli manželé téměř 10 miliard

Splatit hypotéku, zajistit děti a vnoučata a užívat si. Takový je plán nejmenovaného páru z Arizony, který v loterii Mega Millions vyhrál 410 milionů dolarů (9,7 miliard korun). Pár sází už 38 let a toto je jejich první větší výhra.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Konečně se dočkali. Po 38 letech sázení vyhráli manželé téměř 10 miliard

Pár z předměstí Phoenixu využil nového arizonského zákona, podle kterého výherci částek větší než 100 tisíc dolarů (2,4 milionů korun) mohou zůstat v anonymitě, pokud si to budou přát. Sedmdesátiletý muž a jeho o sedm let mladší manželka tak učinili.

Přesto se podělili o své bezprostřední dojmy a o to, co vedlo ke vsazení výherního tiketu. Oba manželé sází už 38 let, výherní čísla se rozhodli vybrat sami na základě rodinných dat narození.

Manželka uvedla, že cítila, že by tentokrát mohli manželé něco vyhrát. „Příští týden mám narozeniny a ruka už mě svrběla dva týdny, což znamenalo, že ke mně přijdou peníze,“ uvedla šťastná žena. „Cítím se nyní lehčí a je neuvěřitelné vědět, že už nepřijde žádný účet, který bych nemohl zaplatit,“ dodal manžel.

Pár chce splatit hypotéku, zajistit své potomky a dál už si jen užívat podzimu života. Arizonský provozovatel loterie Mega Millions uvedl, že jde o 11 nejvyšší částku, kterou někdo v Arizoně vyhrál.

Manželé z ní ale uvidí jen o něco více než polovinu. Rozhodli se totiž, že si částku vyberou najednou. Na rozdíl od postupného vyplácení je v tomto případě dle pravidel částka ponížena na 319 milionů (7,58 miliardy). Z toho pak výherci zaplatí 76 milionů (1,8 miliardy korun) na federálních daních a dalších 15,3 (363 milionů korun) na daních státních. Zbude jim tak 227,8 milionů (5,4 miliardy korun).

Šance na výhru v loterii Mega Millions, která probíhá ve 45 státech, byla 1 ku 302 575 350. Nejvyšší výhra, která v této loterii padla byla 1,537 miliardy dolarů (36 miliard korun) a v říjnu 2018 ji získala jediná osoba z Jižní Karolíny. Vůbec nejvyšší výhra v historii USA padla ještě o dva roky dříve v loterii Powerball. Rekordní 1,586 miliardy dolarů (37,6 miliard korun) si však rozdělili tři zájemci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků