Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Japonský poštovní holub omylem doletěl přes Pacifik až do Kanady

Dlouhých 8000 kilometrů překonal poštovní holub, který omylem doletěl z Japonska až do Kanady. Maximální dolet holubů je přitom asi 650 kilometrů. Kanadské úřady po zvážení, co s holubem-cestovatelem podniknout dál, rozhodly, že může zůstat v Kanadě. Tam se o něj budou starat milovníci holubů, kteří doufají, že jeho geny se postarají o další mimořádné vytrvalce, napsala v úterý agentura AFP.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Japonský poštovní holub omylem doletěl přes Pacifik až do Kanady

Vyhublý a unavený holub byl objeven na kanadské letecké základně na ostrově Vancouver v nejzápadnější části Kanady.

"Předpokládáme, že vyletěl z Japonska, pak se ale zmátl nebo ho zachytila bouře, a on vyrazil na cestu do Kanady, během níž patrně odpočíval a spal na různých lodích," řekl Reg Westcott z ptačí záchranné společnosti Mountainaire Avian Rescue Society.

Společnost kontaktovala japonského majitele, jehož telefonní číslo našla na kroužku na holubově nožce; ten ale nechtěl zaplatit holubovi cestu domů na palubě běžného letadla, dodal Westcott. Proto se holuba nakonec ujala místní společnost poštovních holubů, která doufá, že se stane zakladatelem úspěšného závodního rodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků