Hlavní obsah
Umělecky ztvárněná mapa postrádá oba novozélandské ostrovy. Foto: Jibbles666/reddit

IKEA vynechala na své mapě Nový Zéland

Švédská nábytkářská firma IKEA rozlítila uživatele sociálních sítí svou mapou světa, na které chybí Nový Zéland. Opominutí si všiml jeden americký zákazník, který pak kvůli tomu firmu pranýřoval na sociálních sítích. Ke kritice se okamžitě připojila řada novozélandských obyvatel, kteří se cítili chybou dotčeni. IKEA se poté za omyl omluvila, napsal server BBC.

Umělecky ztvárněná mapa postrádá oba novozélandské ostrovy. Foto: Jibbles666/reddit
IKEA vynechala na své mapě Nový Zéland

IKEA mapu světa prodává pod názvem Björksta ve svých obchodech po celém světě, včetně Česka. Rozruch kolem ní vznikl až poté, co na komunitní síti Reddit na výrobek upozornil uživatel pod přezdívkou Jibbles666 v rámci fóra MapsWithoutNZ, které se tématu map vynechávajících souostroví Nový Zéland speciálně věnuje.

IKEA totiž není s touto chybou osamocená: map, na kterých je východně od Austrálie prázdné místo, jsou totiž desítky.

Too much rain lately #mapswithoutnz https://www.instagram.com/p/BeyVuEQjhdP/

Zveřejnil(a) Tamas Decsi dne Neděle 4. února 2018

„IKEA je zodpovědná za to, aby na všech jejích výrobcích byly správné a odpovídající motivy. Uznáváme, že v případě výrobku Björksta jsme selhali – litujeme toho a omlouváme se. Přijmeme nutná opatření a výrobek začneme stahovat z obchodů,“ citovala mluvčího firmy BBC.

Nábytkářský gigant na sociálních sítích schytal za svůj omyl velkou kritiku. Například jeden z obyvatel Aucklandu na twitteru napsal: „Co si IKEA o sobě myslí, že na mapě, kterou prodává, vynechá celou zemi? Nový Zéland existuje!“

Well, New Zealand Government has quite a good sense of humor! https://www.govt.nz/mapswithoutNZ P.S. Follow the link and check out the 404 page) #MapsWithoutNZ

Zveřejnil(a) Sergey Gulbin dne Čtvrtek 22. března 2018

Z vynechávání Nového Zélandu na mapách si dělá legraci i novozélandská vláda. Toto je chybová hláška na vládních stránkách.

Další uživatelé upozornili i na ironickou okolnost, že IKEA se brzy na Novém Zélandě chystá otevřít svůj první obchod. „Abychom byli k IKEA fér, zapomenout na Nový Zéland není nijak obtížné,“ jízlivě poznamenal na twitteru obyvatel sousední Austrálie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků