Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Hlupákem snadno a rychle. Lupič přepadení nedomyslel

V množství všelijakých lupičů a zlodějíčků se čas od času objeví případ, kdy se dotyčný hříšník místo obohacení spíš ztrapní. Ať už smůlou, nebo vlastní hloupostí, jako se to přihodilo Američanovi Michaelu Harrellovi.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Hlupákem snadno a rychle. Lupič přepadení nedomyslel

Čtyřiapadesátiletý Harell vtrhl do clevelandské bankovní pobočky v pondělí krátce před polednem. Namířil si to rovnou k okýnku pokladny, podstrčil pracovnici přepážky vzkaz, kde požadoval vydání finanční hotovosti a čekal, co se bude dít.

Když si však pokladnice prohlédla, na jakém papíru dostal výzvu k vydání peněz, nestačil se divit. Harell totiž použil k vykradení banky formulář z dopravního úřadu, na němž bylo uvedeno jeho celé jméno a adresa.

Žena za přepážkou zachovala i v nebezpečné situaci nadhled, lupiče oslovila jménem, vydala mu blíže neurčené množství peněz a volala na tísňovou linku. Policisté později potvrdili podle záznamu z bezpečnostních kamer lupičovu totožnost.

Přestože má FBI vskutku znatelný náskok a zná Harellovo jméno, podobu a adresu, nepodařilo se podezřelého muže doposud dopadnout. Je však jasné, že doma se zřejmě skrývat nebude.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků