Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Dívce přinesla slávu i peníze její sbírka 37 tisíc pulců

Sedmnáctiletá Hannah McSorleyová se nikdy nesnažila stát hvězdou sociálních sítí. Jenže člověk míní a koronavirus mění. Během nuceného pobytu doma se Hannah rozhodla zachránit z vysychající louže žabí potěr. Nyní se stará o tisíce pulců a k jejímu překvapení to zajímá internet.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Dívce přinesla slávu i peníze její sbírka 37 tisíc pulců

Zachráněná žabí vajíčka původně měla sloužit jako edukační rozptýlení pro mladšího bratra, Hannah se rozhodla svůj ošetřovatelský pokus sdílet i na sociální sítí TikTok (sociální síť zaměřená na sdílení krátkých videí, která se stala fenoménem mezi mladými uživateli).

K jejímu překvapení sledování pulců přilákalo k jejímu účtu @.baby.frogs už 562 tisíc uživatelů a jejich počet stále roste. I proto mladou Hannah žijící na venkově v Severním Irsku oslovila americká agentura, která spolupracuje s mladými influencery a finančně je podporuje či jim zprostředkovává sponzory.

Ze žabích vajíček se mezitím vyklubali pulci a během pár dní se z jedné sklenice museli přestěhovat do dvou a následně už bylo pulců tolik, že pro ně Hannah s rodinou připravila bazén.

„Jsem opravdu překvapená, kolik lidí mě sleduje. Vždyť jsou to úplně prosté věci: pulci a žáby. Lidé to však shledávají zajímavým,“ uvedla Hannah pro deník Guardian. Kolik žabích zárodků se nyní v bazénu přesně pohybuje, Hannah neví. „Vždy říkám, že jich je 37 928,“ zasmála se dívka. „Říkám tomu velkorysý odhad,“ doplnila.

Pulce čeká návrat do přírody

To, jak o pulce správně pečovat, zkonzultovala Hannah s Agenturou pro ochranu životního prostředí Severního Irska (NIEA). Poté, co pulci přestali přijímat živiny ze žloutkového váčku, dává jim Hannah spařené listy špenátu či hlávkového salátu.

Během 72 dnů, co se o své pulce stará, zaznamenala Hannah zatím pouze tři úhyny. „To je ale bohužel příroda. Ale nezůstanou zapomenuti, dělám jim pohřby,“ uvedla s nadsázkou. Je ale fakt, že pohřeb pulce Freda zhlédlo už více než 1,8 milionu lidí.

Hannah tuší i důvod toho, proč tolik lidí pulci zajímají. „Lidé mají rádi jednoduchost mých videí. Jsou prostě o pulcích, kteří se snaží žít, jak dovedou,“ řekla Hannah. Dobře však ví, že s pulci si už užije ještě maximálně dva nebo tři týdny. Některým už se začaly klubat nožičky.

Lidé na internetu vyjádřili obavy, že okolí bude kvůli pulcům zamořeno žábami. I na to však Hannah pomyslela. S rodinou žáby rozveze do různých lokalit v okruhu tří kilometrů, aby žábami nezahltila jedno místo. Podle ekologů je populace žab kvůli neobvykle teplému jaru na ostrovech stejně nižší, Hannah tak přispěje k návratu do normálního stavu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků