Hlavní obsah

Delfín na Floridě pokousal dívku, udělala chybu

K nepříjemnému incidentu došlo koncem listopadu v delfináriu SeaWorld v Orlandu na Floridě. Jeden z delfínů tam kousl do ruky dívku, která stála u bazénu a držela rybu, jíž chtěla kytovce krmit. Delfín mohl osmiletou Jillian stáhnout do vody, včas ji ale pustil. Hrozivě vypadající chvíle zaznamenal na video dívčin otec.

Delfín na Floridě pokousal dívku, udělala chybu

Jillian Thomasová krmila delfíny částmi ryb společně se svým mladším bratrem a dalšími dětmi. V jeden moment pak zvedla papírovou nádobku, v níž se nacházely kusy ryb, a zdvihla ji do vzduchu, aby svým rodičům oznámila, že jí došly ryby. V ten moment vyskočil z vody jeden z delfínů ve snaze dostat se k dalším šťavnatým rybím kouskům. Dívce se však zakousl do ruky, kterou mezitím pohnula.

Dívčin otec, který záběry pořídil, před atrakcí krmení delfínů varuje. Je podle něj nebezpečná a zvířata nejsou dobře ochočená. Chyba je ovšem zřetelně na straně jeho dcery, potažmo na rodičích. Návštěvníci parku jsou totiž u vstupu jasně varováni, že nesmí papírové tácky na ryby zvedat do vzduchu a dotýkat se hlav delfínů. První zmiňovaný zákaz však Jillian porušila.

Incident se odehrál 21. listopadu a pravděpodobně bude mít ještě dohru. Ačkoli dívka má na ruce pouze modřiny od zubů a měla končetinu lehce namoženou, rodiče zvažují právní kroky proti vedení delfinária. To však pochybení svých zaměstnanců jednoznačně odmítá.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků