Hlavní obsah
Jezero Griffin Lake v Britské Kolumbii Foto: Profimedia.cz

Chlapec pomohl objasnit 27 let nevyřešené zmizení

Psal se rok 1992, když se po tehdy 70leté Kanaďance Janet Farrisové slehla zem. Žena, která cestovala autem na svatbu, byla naposledy spatřena, když u čerpací stanice tankovala, další stopy chyběly. Po téměř třech desítkách let záhadu pomohl objasnit teprve 13letý chlapec.

Jezero Griffin Lake v Britské Kolumbii Foto: Profimedia.cz
Chlapec pomohl objasnit 27 let nevyřešené zmizení

Farrisová tehdy na podzim před 27 lety mířila z Britské Kolumbie do Alberty, ale na místo nikdy nedorazila. Nepodařilo se objevit její tělo ani auto a policie si nevěděla rady.

Rodina zmizelé ženy se už pomalu vzdávala naděje, že by se záhadný případ mohlo povést objasnit.

Před několika týdny policii kontaktovali rodiče 13letého Maxe Werenky s tím, že chlapec podle svých slov v jezeře Griffin Lake v hloubce přibližně pěti metrů spatřil něco jako vrak automobilu.

Maxovi rodiče si zpočátku mysleli, že se jedná o vrak automobilu z nedávné dopravní nehody, tuto verzi však policie vyloučila s tím, že dotyčné auto již bylo ze dna vyzvednuto.

Skočil do vody s kamerou

Špatná viditelnost na místě policistům komplikovala situaci, Max ovšem neváhal dokázat svoji pravdu, skočil do vody s podvodní kamerou a natočil záběry vraku. Policie později auto vytáhla a v hondě z roku 1986 objevila i tělo Janet Farrisové. Následně kontaktovala její rodinu.

Automobil nebyl poškozený nárazem, policie tak předpokládá, že řidička mohla třeba uhýbat zvěři na silnici, nezvládla řízení a skončila v jezeře.

„Víte, nejhorší bylo to nevědomí. Mohli jsme jen spekulovat. Tohle je ta nejlepší varianta, která v tak tragické situaci mohla nastat,” je přesvědčený 62letý syn George Farris, který se tak po téměř třech desítkách let dozvěděl pravdu.

Jeho matka bude pochována v hrobě společně se svým manželem, který zemřel už v roce 1984.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků