Hlavní obsah

Autobus v Pittsburghu čekal na červené, propadla se pod ním zem

Velmi nečekaně skončil v pondělí ráno svou jízdu řidič autobusu v Pittsburghu. Pár okamžiků poté, co zastavil na jedné z místních křižovatek, se totiž zadní část jeho vozu propadla do země. Nehoda se naštěstí obešla bez vážných zranění. Proč se silnice propadla, zjišťují úřady.

Autobus v Pittsburghu čekal na červené, propadla se pod ním zem

Nehoda se stala v centru města během ranní špičky, před osmou hodinou (před 13. hodinou SEČ). V autobusu byl v tu chvíli pouze řidič a jediný pasažér. Ten byl s lehkými zraněními v oblasti krku převezen na ošetření do nemocnice, řidič vyvázl nezraněn.

Díra o hloubce šesti metrů málem pohltila i osobní vůz jedoucí za autobusem, jeho řidič ale stihl zabrzdit včas. Silnice byla okamžitě uzavřena a úřady začaly řešit, jak autobus vytáhnout.

„Problémem je, že musíme autobus vyzvednout přímo nahoru, protože tu máme rozvody elektřiny a několik plynových potrubí,“ uvedl ředitel pittsburského odboru veřejné bezpečnosti Wendell Hissrich.

Kolem páté hodiny odpoledne místního času se na místo nehody podařilo dopravit dva jeřáby, s jejichž pomocí byl autobus za několik hodin vyzvednut. Ulice však bude uzavřená ještě nejméně další dva týdny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků