Na pátečním živém vstupu z městečka Wilmington v Severní Karolíně by zřejmě nebylo nic, co by stálo za větší pozornost. Reportér Mike Seidl informoval diváky televizní stanice Weather Chanel o tom, jaká je situace v postižených oblastech. Statečně přitom v modré bundě vzdoroval nepřízni počasí neustále přešlapující, jako by ho měl vítr každou chvíli odfouknout.

When two teenagers nonchalantly walk in the background of your shot and expose your acting job portraying that you can barely stand in the wind.🤦‍♂️😂🤣🤣 #FakeNewsEverywhere

Zveřejnil(a) Steve Brooks dne Pátek 14. září 2018

Přesto, když se video objevilo na internetu, získalo během dvou dnů přes osm miliónů zhlédnutí. Důvod? V záběru kamer se totiž objevili dva kolemjdoucí v kraťasech, kteří si normální chůzí vykračovali po silnici.

Druhý den stanice Weather Channel přispěchala s prohlášením, ve kterém se svého reportéra zastala. „Je důležité si povšimnout, že ty dvě osoby kráčí po betonu, zatímco Mike Seidl se snaží udržet na nohou na mokrém trávníku poté, co reportoval z oblasti nepřetržitě do jedné hodiny ranní a byl nepochybně vyčerpán,“ uvedla televize v prohlášení.

Zveřejnil(a) Michael McFarland dne Sobota 15. září 2018

Reportérův „statečný” boj s živly se stal terčem řady vtípků.

Jak ale poznamenávají kritici jako například sportovní server The Big Lead: Ač je snadné být nesmlouvavým kritikem z pohodlí svého gauče, člověku se na mysli vkrádá otázka, proč, když byl reportér tak vyčerpán, nemohl svou reportáž odvysílat z bezpečí mokrého betonu?