Hostitelem slavnostní recepce bude samotná královna, ale s nápadem hostiny tohoto typu přišel právě princ Harry se svou nastávající Meghan. Ti se také zastavili na hradě Windsor, aby každý ze servírovaných pokrmů ochutnali. Použity budou zejména sezónní ingredience z královských pozemků a jídla se budou jíst vestoje, aby se lidé mohli po prostorech St George’s Hall volně pohybovat se sklenkou šampaňského v ruce.

Tento snímek napovídá, že chybět nebude jarní hrášek (možná v podobě tradičního pyré) či artyčoky.

Tento snímek napovídá, že chybět nebudou jarní hrášek (možná v podobě tradičního pyré) či artyčoky.

FOTO: David Parker, ČTK/AP

Slavnostní menu nebylo sice předem odtajněno, ale očekává se, že bude jakousi směskou ověřených klasických pokrmů, určených zejména starším členům královské rodiny, a také moderní kuchyně zaměřené na mladší osazenstvo. Britská média pak spekulují o tom, že až netradičně velké množství pokrmů bude vegetariánské.

KRÁLOVSKÁ SVATBA
Královská svatba se blíží. Kdy se koná a kdo je na ni pozván?
Otec Meghan nakonec na svatbu nepřijede
Média šílí, přípravy vrcholí. Zajímá ale královská svatba samotné Brity?
Svatební šaty Meghan můžou stát milióny
Pivovar ve Windsoru vaří limitovanou edici piva na počest královské svatby
Žena, která seznámila Harryho s Meghan, zůstává stále záhadou

Chřestové hody i makronky

„Pár po nás chtěl, abychom se pokusili použít v co největší míře sezónní produkty, a ty tak najdete napříč celým menu. Uplynulé teplé dny nám v tomto ohledu velmi pomohly. Páru jsme navrhli nějaké alternativy, oni vše pečlivě ochutnali a následně si vybrali. Podíleli se opravdu na každé fázi výběru,“ uvedl Mark Flanagan, který vede tým připravující hostinu.

Zelený chřest na hostině rozhodně nebude chybět.

Zelený chřest na hostině rozhodně nebude chybět.

FOTO: David Parker, Reuters

Ze snímků, které královské zdroje zveřejnily, je patrné hojné použití chřestu, rajčat, artyčoků a jarního hrášku. Konkrétní pokrmy však známy nejsou. Naprostá většina jídel bude předpřipravena dopředu a v den hostiny se bude už Flanaganův tým starat jen o prezentaci pokrmů. A jisté je, že se nudit nebudou. Slavnostní recepce by se totiž mělo zúčastnit přibližně 600 lidí.

V čem byl ale Kensingtonský palác až netradičně sdílný, to je oblast dezertů, které budou na hostině servírovány. Kromě klasických čokoládových pralinek se mezi dezerty vyskytnou mimo jiné: crème brûlée jednohubky, sušenky s toppingem z mangové panna cotty a žluté makronky.

Na zveřejněných snímcích byla k vidění zejména zelenina.

Na zveřejněných snímcích z příprav byla k vidění zejména zelenina.

FOTO: David Parker, ČTK/AP

A pokud vás zajímá, jak to bude s alkoholickými nápoji, očekává se servírování šampaňského a vín z opravdu bohatých zásob sklepů královské rodiny.

Jak tomu už u královské rodiny a podobných oficiálních událostí bývá, je více než pravděpodobné, že se tato již tak poměrně moderní volba slavnostního stravování přenese do širší společnosti a v budoucnu bude více svatebních hostin ve Velké Británii vypadat právě takto...