Bill byl nalezen daleko od míst, kde se tuleni středomořští normálně nacházejí. „Volala nám místní policie, že našla mládě. Byl na vzdáleném místě, strašně plakal, neměl matku a kolem nebylo jediné zvíře,“ vzpomíná biolog pracující pro řeckou neziskovou organizaci MOm Panos Dendrinos.

Bill byl okamžitě předán do péče odborníků, kteří mu začali připravovat speciální jídlo, aby byl rychle vykrmen. „V tomto věku znají tulení mláďata jen mléko od matky, takže krmení bylo na začátku trošku pod nátlakem. Pak se učí si vzít celou rybu, čímž se situace začne měnit, protože jejich instinkt jim začne říkat, že ryba je jejich jídlo,“ vysvětluje Dendrinos.

Během pár měsíců se pětadvacetikilový Bill naučí chytat celé ryby. Jakmile dosáhne šedesáti kil a bude schopný se o sebe postarat, vypustí ho zpět do moře.

Tuleni středomořští jsou na pokraji vyhynutí. Ve volné přírodě jich zůstalo pouze asi 700 kusů. Rybáři je začali hubit, protože v nich viděli konkurenci v rybolovu. Kvůli rozvoji turismu ve Středomoří také nemají potřebný klid na odpočinek a rozmnožování.