Diki vyrůstal v provincii Západní Jáva a sám se naučil anglicky poté, co se jeho rodina přestěhovala do Singapuru. Četl anglické články a díval se na filmy s titulky a po půl roce už jazyk velmi dobře ovládal, uvedla kanadská stanice CBC.

Jakožto nadaný žák prošel vzdělávacím systémem ve své zemi výrazně rychleji a podstatně dříve, než je obvyklé, si podal přihlášku na vysokou školu, konkrétně na University of Waterloo.

„Líbila se mi, protože se zajímám hlavně o přírodní vědy. A tohle je jedna z nejlepších univerzit pro tento obor v Kanadě,“ vysvětlil Diki, který bude studovat fyziku, ale věnovat se chce částečně i chemii, matematice a ekonomii.

Věk neřešili

Diki se stal nejmladším studentem v historii univerzity, nicméně při schvalování jeho přihlášky nehrál věk žádnou roli.

„Když hodnotíme studenty, tak se nedíváme na jejich pohlaví, etnicitu apod.,“ řekl Andre Jardin z univerzity. „Je to poměrně neobvyklé, nevím o moc 12letých, kteří by studovali na univerzitě. Ale úplně nevídané to také není, nedávno začal jeden 12letý studovat na výborné škole v USA,“ připomněl Kanaďan případ Tanishqa Abrahama z Kalifornie, kterého přijali hned na dvě vysoké školy. [celá zpráva]

Mladý Indonésan se na nový život těší a studia se neobává. Zatím řeší jen rozdílné jídlo a především mnohem chladnější počasí, než na jaké byl zvyklý ve své domovské zemi. I v tom ale vidí příležitost, protože si takhle alespoň v zimě vyzkouší bruslení na ledu.